Protokół jury z rozstrzygnięcia konkursu pt. „Rośliny przyjazne pszczołom i innym owadom zapylającym”.

wpis w: Bez kategorii | 0

Protokół jury z rozstrzygnięcia konkursu wiedzy przyrodniczej

pt. „Rośliny przyjazne pszczołom i innym owadom zapylającym”

dokonanego dnia 7 czerwca 2021 roku w siedzibie MiPBP oddział Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu.

Komisja konkursowa w składzie:

  1. Agnieszka Wierzbicka – kierownik RCEE w Lubaniu,
  2. Regina Czerner – podinspektor Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta w Lubaniu,
  3. Agnieszka Łasica – st. specjalista ds. ekologii RCEE w Lubaniu.

stwierdza, co następuje:

1.Do konkursu przystąpiło 54 osób ze szkół z terenu powiatu lubańskiego.

2. Konkurs przeprowadzony był w dwóch formach do wyboru stacjonarnej lub online.

  • Do wykonywania zadań konkursowych przystąpiły drużyny z następujących placówek:
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubaniu,
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu,
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Olszynie,
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Olszynie,
  • Zespół Szklono – Przedszkolny w Kościelniku,
  • Szkoła Podstawowa w Smolniku,
  • Szkoła Podstawowa w Platerówce,
  • Szkoła Podstawowa w Zarębie,
  • MZS Szkoła Podstawowa nr 1 w Świeradowie – Zdroju,
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu,
  • Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. KZL Lubaniu.

4. Komisja dokonała oceny testów konkursowych biorąc pod uwagę poprawność wykonania zadań i uzyskaną łączną bezwzględną ilość zdobytych punktów. W związku z dużą liczba miejsc ex aequo komisja postanawiała nagrodzić uczniów, którzy zdobyli miejsca od I do III.

5. Komisja stwierdza, że poszczególne osoby zdobyły następujące ilości punktów.

  Najwyższe lokaty uzyskały:

  • Kategoria I: Szkoły Podstawowe kl. I – III:

I miejsca ex aequo:

– Julia Budzińska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olszynie,

– Lena Chowaniec ze Szkoły Podstawowej w Zarębie,

– Radosław Czyż ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu,

– Małgorzata Jaworska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olszynie,

– Marcel Kępiński z MZS ze Szkoły Podstawowej w Świeradowie – Zdroju,

– Hanna Mickiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olszynie.

II miejsca ex aequo:

– Maja Deka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olszynie,

– Zuzanna Kostrzewa ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaniu,

– Julia Mastyka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaniu,

– Aleksander Męcina z MZS ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świeradowie – Zdroju,

– Monika Pełchata ze Szkoły Podstawowej w Zarębie,

– Tomasz Rodziewicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaniu,

– Bartosz Wijaszka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu.

III miejsca ex aequo:

– Olgierd Fabiś z MZS ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świeradowie – Zdroju,

– Alicja Pełchata ze Szkoły Podstawowej w Zarębie.

  • Kategoria II: Szkoły Podstawowe kl. IV – VI:

I miejsce:

Krzysztof Szelest ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olszynie  

II miejsca ex aequo:

– Oliwia Baran ze Szkoły Podstawowej w Smolniku.

– Jakub Fijał – Gliwiński ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olszynie,

– Karina Gajewska ze Szkoły Podstawowej w Zarębie.

III miejsca ex aequo:

– Nadia Karolonek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olszynie,

– Nadia Czylok z MZS ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świeradowie – Zdroju,

– Borys Mularczyk z MZS ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świeradowie – Zdroju,

– Anastazja Zielińska ze Szkoły Podstawowej w Platerówce.

  • Kategoria III: Szkoły Podstawowe kl. VII – VIII:

I miejsca ex aequo:

– Iga Jurczak z MZS ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świeradowie – Zdroju,

– Zuzanna Legenza ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu,

– Dominik Matoga ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olszynie,

– Nadia Mularczyk z MZS ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świeradowie – Zdroju,

– Natan Przybyła ze Szkoły Podstawowej w Smolniku.

II miejsca ex aequo:

– Zuzanna Harasimow ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olszynie,

– Filip Makiola ze Szkoły Podstawowej w Zarębie,

– Amelia Masłowska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu,

– Kalina Stefańska ze Szkoły Podstawowej w Smolniku.

III miejsca ex aequo:

– Natalia Ignatowicz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olszynie.

– Filip Marcinkowski z MZS ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świeradowie – Zdroju,

– Julia Waszczyk ze Szkoły Podstawowej w Zarębie.

  • Kategoria IV: Szkoły Ponadpodstawowe kl. I – III:

I miejsce:

Wiktoria Majczak z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu.

II miejsce:

Cyryl Ganuszewicz z Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. A. Mickiewicza w Lubaniu.

III miejsce:

Albert Radwański z Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. A. Mickiewicza w Lubaniu.

6. Komisja postanowiła nagrodzić uczniów, którzy zdobyli największą ilości punktów. Zwycięzcy otrzymają karty prezentowe Empiku do wykorzystania w sklepach stacjonarnych oraz w sklepie internetowym.

7. Po nagrody zapraszamy uczniów, którzy zdobyli miejsca od I do III do siedziby Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej oddziału MiPBP w Lubaniu tj. Rynek – Ratusz, od dnia 22 czerwca 2021 roku.