protokół konkursu pt. „Rośliny iglaste powiatu lubańskiego”.

wpis w: Konkursy, Newsy | 0

Protokół jury z rozstrzygnięcia konkursu wiedzy przyrodniczej

„Rośliny iglaste powiatu lubańskiego

dokonanego dnia 22 maja 2018 w siedzibie Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu.

 

Komisja konkursowa w składzie:

  1. Agnieszka Wierzbicka – kierownik RCEE w Lubaniu,
  2. Aleksandra Fink – inspektor Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta w Lubaniu.
  3. Agnieszka Łasica – starszy specjalista ds. ekologii RCEE w Lubaniu.

stwierdza, co następuje:

I. Do konkursu zgłosiły się 21 drużyny z 10 placówek z terenu powiatu lubańskiego.

  1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu,
  2. Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubaniu,
  3. Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu,
  4. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Radogoszczy,
  5. Szkoła Podstawowa nr 3 w Olszynie,
  6. Szkoła Podstawowa w Kościelniku,
  7. MZS Szkoła Podstawowa nr 1 w Świeradowie – Zdroju,
  8. Szkoła Podstawowa w Siekierczynie,
  9. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pisarzowicach,
  10. ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu.

II. Konkurs przebiegał według następującego programu:

  1. Potwierdzenie listy obecności uczestników,
  2. Wykonywanie zadań konkursowych,
  3. Zakończenie konkursu.

III. Do wykonywania zadań konkursowych (w czterech kategoriach) drużyny przystąpiły z następujących placówek:

Kategoria I (Szkoły Podstawowe klasy I – III)

  • Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu,
  • Szkoła Podstawowa w Kościelniku
  • Szkoła Podstawowa nr 1 MZS w Świeradowie – Zdroju,
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Olszynie,
  • Zespół Szkolno – Przedszkolny w Radogoszczy,

Kategoria II (Szkoły Podstawowe klasy IV-V):

  • Szkoła Podstawowa w Kościelniku,
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu,
  • MZS Szkoła Podstawowa nr 1 w Świeradowie – Zdroju,
  • Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pisarzowicach,
  • Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu.

Kategoria III (Szkoły Podstawowe klasy VI-VII):

  • Szkoła Podstawowa nr 1 MZS w Świeradowie – Zdroju,
  • Szkoła Podstawowa w Kościelniku,
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu,
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubaniu,
  • Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pisarzowicach,
  • Szkoła Podstawowa w Siekierczynie,
  • Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu.

Kategoria IV ( klasy Gimnazjalne i Ponadgimnazjalne):

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu,
  • Szkoła Podstawowa w Siekierczynie,
  • MZS Gimnazjum nr 1 w Świeradowie – Zdroju,
  • ZSP im A. Mickiewicza w Lubaniu.

IV. Komisja dokonała oceny testów konkursowych i zadań praktycznych biorąc pod uwagę poprawność wykonania zadań i uzyskaną łączną bezwzględną ilość zdobytych punktów przez poszczególne drużyny.

V. Komisja stwierdza, że drużyny zdobyły następujące ilości punktów (tabela na końcu protokołu).

 

Najwyższe lokaty uzyskały:

  • Kategoria I Szkoła Podstawowe kl. I – III:

I     miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Olszynie, drużyna w składzie:

  • Julia Lelko,
  • Piotr Rawlik,
  • Kornel Kampionii.

II    miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu, drużyna w składzie:

  • Lena Głąb,
  • Jan Jaraczewski
  • Mikołaj Leszczyński.

III  miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Radogoszczy, drużyna w składzie:

  • Gabriel Cierlik,
  • Alicja Trzaśkowska,
  • Szymon Pawłowski.

Kategoria II Szkoły Podstawowe kl. IV-V:

    I  miejsce –  Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu, drużyna w składzie:

  • Przemysław Bernacki,
  • Adam Karczewski,
  • Karolina Kowalska.

    II miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pisarzowicach, drużyna w składzie:

  • Nicola Dołęga
  • Adam Pawlak,
  • Wiktoria Grubizna.

    III miejsce – Szkoła Podstawowa w Kościelniku, drużyna w składzie:

  • Amelia Jędrych,
  • Aleksandra Kuczyńska,
  • Szymon Pietrykowski.

 

Kategoria III Szkoły Podstawowe kl. VI-VII:

I  miejsce –  Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu, drużyna w składzie:

  • Miłosz Jurga,
  • Mateusz Woźniak,
  • Katarzyna Szkudlarek.

II    miejsce – MZS Szkoła Podstawowa nr 1 w Świeradowie – Zdroju, drużyna w składzie:

  • Kacper Matwiejczuk,
  • Kacper Sawicz,
  • Jagoda Śnieżek.

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Kościelniku, drużyna w składzie:

  • Szymon Chrząścik,
  • Patrycja Kuczyńska,
  • Wiktor Łazarowicz.

Kategoria IV Szkoły Podstawowe klasy gimnazjalne i Szkoły Ponadgimnazjalne:

I miejsce – Gimnazjum nr 1 MZS w Świeradowie – Zdroju, drużyna w składzie:

  • Antonia Lita,
  • Kamila Zglińska,
  • Joanna Michalak.

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Siekierczynie, drużyna w składzie:

  • Karolina Makowa,
  • Natalia Gul,
  • Weronika Zapotoczna.

III miejsce – ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu, drużyna w składzie:

  • Maryla Podolak,
  • Natalia Kowalczyk,
  • Magdalena Kowalczyk.

VI. Komisja postanowiła nagrodzić drużyny, które zdobyły największe ilości punktów. Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe z dziedziny nauk przyrodniczych dla dalszego wzbogacania swojej wiedzy.

 VII. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 14 czerwca 2018 (czwartek) o godz. 13.00 w siedzibie RCEE.

Komisja dziękuje wszystkim uczestnikom konkursu. Gratuluje nagrodzonym!!!

Zestawienie punktów uzyskanych przez uczniów w konkursie.

L.p. Miejsce Szkoła Placówka / drużyna Uzyskane punkty Sprawność w %
 Kategoria  I  SP kl. I-III, 100% – 43 punkty
1 I Szkoła Podstawowa nr 3 w Olszynie, drużyna w składzie: Julia Lelko, Piotr Rawlik, Kornel Kampionii. 43 100
2 II Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu, drużyna w składzie: Mikołaj Leszczyński, Lena Głąb. 32 76,19
3 III Zespół Szkolno – Przedszkolny w Radogoszczy, drużyna w składzie: Alicja Trzaskowska, Gabriel Cierlik, Szymon Pawłowski. 30 71,43
4 IV Szkoła Podstawowa w Kościelniku, drużyna w składzie: Dominik Pietrykowski, Wiktoria Darowna, Nadia Szmyd. 20 47,62
5 V Szkoła Podstawowa nr 1 MZS w Świeradowie – Zdroju, drużyna w składzie: Patryk Kozioł, Borys Mularczyk, Kinga Ambroży. 19 45,24
Kategoria II   SP kl. IV- V, 100% – 48 punktów
6 I Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu, drużyna w składzie: Adam Karczewski, Przemysław Bernacki, Karolina Kowalska. 45 93,75
7 II Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pisarzowicach, drużyna w składzie: Adam Pawlak, Wiktoria Grubizna, Nicola Dołęga. 36 75
8 III Szkoła Podstawowa w Kościelniku, drużyna w składzie: Amelia Jędrych, Aleksandra Kuczyńska, Szymon Pietrykowski. 35 72,92
9 IV Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu, drużyna w składzie: Wiktor Trzaskacz, Paweł Strzelecki, Anna Ozga. 30 62,50
10 V Szkoła Podstawowa nr 1 MZS w Świeradowie – Zdroju, drużyna w składzie: Wiktoria Ołowska, Jacek Szaniawski, Tomasz Sadocha. 25 52
 Kategoria III  SP kl. VI – VII, 100% – 60 punktów
11 I Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu, drużyna w składzie: Miłosz Jurga, Mateusz Woźniak, Katarzyna Szkudlarek. 54 90
12 II Szkoła Podstawowa nr 1 MZS w Świeradowie – Zdroju, drużyna w składzie: Kacper Matwiejczuk, Kacper Sawicz, Jagoda Śnieżek. 44 73,33
13 III Szkoła Podstawowa w Kościelniku, drużyna w składzie: Szymon Chrząścik, Patrycja Kuczyńska, Wiktor Łazarowicz. 43 71,67
14 IV Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pisarzowicach, drużyna w składzie: Jakub Pawlak, Katarzyna Lech, Bartosz Młodziński. 42 70
15 V Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu, drużyna w składzie: Olga Brodowicz, Honorata Guszpit, Oliwia Sowa. 39 65
16 VI Szkoła Podstawowa w Siekierczynie, drużyna w składzie: Weronika Burek, Gabriela Nawrocka, Klaudia Kędzierska. 36 60
17 VII Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubaniu, drużyna w składzie: Wiktoria Stokowiec, Malwina Kuśmierz, Zuzanna Szklana. 19 31,67
 Kategoria IV Szkoły Podstawowe klasy gimnazjalne, Szkoły Ponadgimnazjalne, 100% – 52 punktów
18 I Gimnazjum nr 1 MZS w Świeradowie – Zdroju, drużyna w składzie: Antonia Lita, Kamila Zglińska, Joanna Michalak 52 100
19 II Szkoła Podstawowa w Siekierczynie, drużyna w składzie: Natalia Gul, Weronika Zapotoczna, Karolina Makowa. 46 88
20 III ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu, drużyna w składzie: Maryla Podolak, Natalia Kowalczyk, Magdalena Kowalczyk. 34 65,38
21 IV Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu, drużyna w składzie: Patrycja Łazarowicz, Julia Dereń, Aleksandra Zarębska. 30 57,69