Protokół konkursu pt. „W świecie owadów powiatu lubańskiego”.

wpis w: Konkursy, Newsy | 0

Protokół jury z rozstrzygnięcia konkursu wiedzy przyrodniczej

W świecie owadów powiatu lubańskiego

dokonanego dnia 16 kwietnia 2018 w siedzibie

Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu.

 

Komisja konkursowa w składzie:

  1. Agnieszka Wierzbicka – kierownik RCEE w Lubaniu,
  2. Aleksandra Fink – inspektor Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta w Lubaniu.
  3. Agnieszka Łasica – starszy specjalista ds. ekologii RCEE w Lubaniu.

stwierdza, co następuje:

I. Do konkursu zgłosiły się 23 drużyny z 12 placówek z terenu powiatu lubańskiego.

  1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubaniu,
  2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu,
  3. Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubaniu,
  4. Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu,
  5. Szkoła Podstawowa nr 3 w Olszynie,
  6. Szkoła Podstawowa w Smolniku,
  7. Szkoła Podstawowa w Platerówce,
  8. Szkoła Podstawowa w Siekierczynie,
  9. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Radogoszczy,
  10. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pobiednej,
  11. ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu.
  12. MZS w Świeradowie – Zdroju.

II. Konkurs przebiegał według następującego programu:

  1. Potwierdzenie listy obecności uczestników,
  2. Wykonywanie zadań konkursowych,
  3. Zakończenie konkursu.

 III. Do wykonywania zadań konkursowych (w czterech kategoriach) drużyny przystąpiły

z następujących placówek:

Kategoria I (Szkoły Podstawowe klasy I – III)

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu
  • Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu,
  • Zespół Szkolno – Przedszkolny w Radogoszczy,
  • Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pobiednej,
  • MZS Szkoła Podstawowa nr 1 w Świeradowie – Zdroju,

Kategoria II (Szkoły Podstawowe klasy IV-V):

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu,
  • MZS Szkoła Podstawowa nr 1 w Świeradowie – Zdroju,
  • Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu,
  • Szkoła Podstawowa w Smolniku,

Kategoria III (Szkoły Podstawowe klasy VI-VII):

  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubaniu,
  • Szkoła Podstawowa w Platerówce,
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Olszynie,
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu,
  • Szkoła Podstawowa w Siekierczynie,
  • MZS Szkoła Podstawowa nr 1 w Świeradowie – Zdroju,
  • Szkoła Podstawowa w Smolniku,
  • Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu,
  • Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pobiednej.

Kategoria IV ( klasy Gimnazjalne i Ponadgimnazjalne):

  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubaniu,
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu,
  • Szkoła Podstawowa w Siekierczynie,
  • MZS Gimnazjum nr 1 w Świeradowie – Zdroju,
  • ZSP im A. Mickiewicza w Lubaniu.

IV. Komisja dokonała oceny testów konkursowych i zadań praktycznych biorąc pod uwagę poprawność wykonania zadań i uzyskaną łączną bezwzględną ilość zdobytych punktów przez poszczególne drużyny.

Najwyższe lokaty uzyskały:

Kategoria I Szkoła Podstawowe kl. I – III:

I miejsce – MZS Szkoła Podstawowa nr 1 w Świeradowie – Zdroju w składzie:

  • Filip Daszko,
  • Hanna Jezierska,
  • Borys Mularczyk.

II miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pobiednej w składzie:

  • Tymoteusz Drobnik,
  • Aleksander Jankowski,
  • Konstanty Jankowski.

III miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Radogoszczy w składzie:

  • Gabriel Cierlik,
  • Alicja Trzaśkowska,
  • Błażej Skomorowski

Kategoria II Szkoły Podstawowe kl. IV-V:

I miejsce –  Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu w składzie:

  • Przemysław Bernacki,
  • Weronika Skowron,
  • Zuzanna Smaga.

II miejsce MZS Szkoła Podstawowa nr 1 w Świeradowie – Zdroju w składzie:

  • Wojciech Lonycz,
  • Filip Marcinkowski,
  • Wiktoria Ołowska.

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Smolniku w składzie:

  • Miłosz Chudziński,
  • Błażej Juranek,
  • Kalina Stefańska.

Kategoria III Szkoły Podstawowe kl. VI-VII:

I miejsce –  Szkoła Podstawowa w Smolniku w składzie:

  • Julia Gapska,
  • Oliwia Nowosielska,
  • Wiktor Rozenbajger.

II miejsce – MZS Szkoła Podstawowa nr 1 w Świeradowie – Zdroju w składzie:

  • Joanna Jachimowska,
  • Gabriela Jachimowska,
  • Agata Szaniawska.

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu w składzie:

  • Alicja Ostrowska,
  • Łukasz Myśliński,
  • Szymon Kukułka.

Kategoria IV Szkoły Podstawowe klasy gimnazjalne i Szkoły Ponadgimnazjalne:

I miejsce – ZSP im. Adama Mickiewicza w Lubaniu w składzie:

  • Magdalena Kowalczyk,
  • Natalia Kowalczyk,
  • Maryla Podolak.

II miejsce – MZS Gimnazjum nr 1 w Świeradowie – Zdroju w składzie:

  • Katarzyna Salawa,
  • Karolina Salawa,
  • Wojciech Półtorak.

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubaniu w składzie:

  • Oliwia Michalik,
  • Maja Piotrowicz,
  • Konrad Lewkowski.

VI. Komisja postanowiła nagrodzić drużyny, które zdobyły największe ilości punktów. Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe z dziedziny nauk przyrodniczych dla dalszego wzbogacania swojej wiedzy.

VII. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 8 maja 2018 (wtorek) o godz. 13.00 w siedzibie RCEE.

 

Komisja dziękuje wszystkim uczestnikom konkursu.

Gratuluje nagrodzonym!!!

Załącznik do protokołu konkursu.

Kolejność placówek według uzyskanych punktów.

L.p. Szkoła Ilość uzyskanych punktów z testu Ilość uzyskanych punktów w % Miejsca
 Kategoria I Szkoły Podstawowe klasy I-III (maksymalna ilość punktów: 31 – 100%)
1. MZS Szkoła Podstawowa nr 1 w Świeradowie – Zdroju, drużyna w składzie: Filip Daszko, Borys Mularczyk, Hanna Jezierska. 21 67,74 % I
2. Szkoła Podstawowa w Pobiednej, drużyna w składzie: Aleksander Jankowski, Tymoteusz Drobnik, Konstanty Jankowski. 15,5 50% II
3. Szkoła Podstawowa w Radogoszczy, drużyna w składzie: Gabriel Cierlik, Alicja Trzaśkowska, Błażej Skomorowski. 13 41,93% III
4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu, drużyna w składzie: Alina Siedina, Agata Strzelecka, Wiktor Koch. 10,5 33,87% IV
5. Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu, drużyna w składzie: Oliwia Wiktowska, Lena Frydrych, Mateusz Wiśniewski 9,5 30,64% V
 Kategoria II Szkoły Podstawowe klasy IV-V (maksymalna ilość punktów: 36 – 100%)
6. Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu drużyna w składzie: Zuzanna Smaga, Przemysław Bernacki, Weronika Skowron. 30,5 84,72% I
7. Szkoła Podstawowa nr 1 MZS Świeradów – Zdrój, drużyna w składzie: Wojciech Lonycz, Wiktoria Ołowska, Filip Marcinkowski. 28,5 79,16% II
8. Szkoła Podstawowa w Smolniku, drużyna w składzie: Błażej Juranek, Miłosz Chudziński, Kalina Stefańska. 25 69,44% III
9. Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu, drużyna w składzie: Tomasz Czuj, Krzysztof Sławiński. 10 27,77% IV
Kategoria III Szkoły Podstawowe klasy VI-VII (maksymalna ilość punktów: 41 – 100%)
10. Szkoła Podstawowa w Smolniku, drużyna w składzie: Wiktor Rozenbajger, Oliwia Nowosielska, Julia Gapska. 35 85,36% I
11.  Szkoła Podstawowa nr 1 MZS Świeradów – Zdrój drużyna w składzie: Joanna Jachimowska, Gabriela Jachimowska, Agata Szaniawska. 34 82,92% II
12. Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu drużyna w składzie: Alicja Ostrowska, Łukasz Myśliński, Szymon Kukułka. 29 70,73% III
13. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pobiednej drużyna

w składzie: Brajan Darul, Filip Sikora, Julia Sikora.

23 56,09% IV
14. Szkoła Podstawowa w Siekierczynie, drużyna w składzie: Klaudia Kędzierska, Zuzanna Zielonko, Gabriela Nawrocka. 20,5 50% V
15. Szkoła Podstawowa nr 3 w Olszynie drużyna w składzie: Zuzanna Sarzyńska, Brajan Baszak, Inez Matusiak. 19 46,34% VI
16. Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubaniu, drużyna w składzie: Wiktoria Stokowiec, Zuzanna Szklana, Weronika Skowron. 19 46,34% VI
17. Szkoła Podstawowa w Platerówce , drużyna w składzie: Kacper Dróżdż, Szymon Ciszewski, Filip Kleszczyński 16 39,02% VII
18. Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu , drużyna w składzie: Patryk Gołębiowski, Julia Szokalska, Kacper Krupowicz. 15 36,58% VIII
 Kategoria IV Szkoły Podstawowe klasy gimnazjalne i Szkoły Ponadgimnazjalne (maksymalna ilość punktów: 49 – 100%)
19. ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu, drużyna w składzie: Magdalena Kowalczyk, Natalia Kowalczyk, Maryla Podolak. 39 79,59% I
20. MZS Gimnazjum nr 1 w Świeradowie – Zdroju, drużyna

w składzie: Katarzyna Salawa, Karolina Salawa, Wojciech Półtorak.

36 73,46% II
21. Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubaniu, drużyna w składzie: Oliwia Michalik, Maja Piotrowicz, Konrad Lewkowski. 35 71,42% III
22. Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu, drużyna w składzie: Justyna Lewandowska, Zuzanna Bidna, Julia Klich. 34,5 70,40% IV
23. Szkoła Podstawowa w Siekierczynie, drużyna w składzie: Weronika Zapotoczna, Bartosz Łuksza, Rafał Sobol. 32 65,30% V