Protokół konkursu pt. „W krainie łużyckich lasów”.

wpis w: Konkursy, Newsy | 0

Protokół jury z przeprowadzonego konkursu wiedzy o bioregionie

pt. „W krainie łużyckich lasów” etapu powiatowego

 

dokonanego dnia  20 października 2017 roku w siedzibie

Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu

 

Komisja konkursowa w składzie:

 

  1. Agnieszka Wierzbicka – kierownik RCEE w Lubaniu,
  2. Aleksandra Fink – inspektor Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Przestrzennej  Urzędu Miasta Lubania,
  3. Agnieszka Łasica – st. specjalista ds. ekologii RCEE w Lubaniu

stwierdza, co następuje:

  • W konkursie udział wzięło 8 szkół z powiatu lubańskiego, czyli:

– 12 uczniów w kategorii  VI – VII,

– 6 uczniów w kategorii IV – V,

– 12 uczniów w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

  • W konkursie udział wzięły następujące szkoły:
  1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubaniu,
  2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu,
  3. Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubaniu
  4. Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu,
  5. Szkoła Podstawowa nr 1 w Olszynie,
  6. Szkoła Podstawowa w Kościelniku,
  7. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pisarzowicach,
  8. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. KZL w Lubaniu,
  • Dokonano oceny testów kontrolnych wg poprawności ich rozwiązania (szczegóły w załączniku).
  • Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić w etapie powiatowym drużyny z największą ilością punktów, które zajęły I, II i III miejsca z następujących placówek:

Kategoria I szkoły podstawowe klasy IV – V:

I Miejsce ex aequo: Szkoła Podstawowa w Kościelniku, opiekun Anna Halwa, drużyna w składzie:

  • Amelia Jędrych,
  • Aleksandra Kuczyńska,
  • Szymon Pietrykowski.

I Miejsce ex aequo: Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu, opiekun Julianna Matyjewicz, drużyna w składzie:

  • Maja Sidor,
  • Damian Kostrzewski,
  • Maciej Torbicz.

 

Kategoria II szkoły podstawowe klasy VI – VII:

I Miejsce: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pisarzowicach, opiekun Grażyna Jarosiewicz, drużyna w składzie:

  • Bartosz Młodziński,
  • Bartłomiej Czapla,
  • Jakub Pawlak.

II Miejsce: Szkoła Podstawowa w Kościelniku, opiekun Anna Halwa drużyna w składzie:

  • Patrycja Kuczyńska,
  • Wiktor Łazarowicz,
  • Marcel Kołodziej.

III Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu, opiekun Barbara Stoń drużyna w składzie:

  • Olga Brodowicz,
  • Patryk Gołębiowski,
  • Filip Sawicki.

 

Kategoria III klasy gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne:

I Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu, opiekun Joanna Koszela drużyna w składzie:

  • Paulina Trzaskacz,
  • Julia Repińska,
  • Szymon Bodzenta.

II Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubaniu, opiekun Magdalena Jarząb drużyna w składzie:

  • Jakub Nnoli,
  • Szymon Rzeczkowski,
  • Piotr Sołtys.

III Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 w Olszynie, opiekun Iwona Sznajdrowicz drużyna w składzie:

  • Klaudyna Kijek,
  • Jakub Kuczerawy,
  • Kamila Pietrykowska.

 

Na etap regionalny zapraszamy drużyny z następujących placówek:

  • Szkoła Podstawowa w Kościelniku – klasy IV – V
  • Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu – klasy IV – V

 

  • Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pisarzowicach – klasy VI – VII
  • Szkoła Podstawowa w Kościelniku – klasy VI – VII

 

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu – klasy gimnazjalne
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubaniu – klasy gimnazjalne

 

W dniu 26 października o godz. 12.00 w siedzibie RCEE, odbędą się konsultacje dla drużyn zakwalifikowanych do etapu regionalnego.

Placówki które zdobyły I, II i III miejsca zapraszamy po odbiór nagród do siedziby RCEE ( Rynek – Ratusz ) o godz. 12.00 w dniu 6 listopada 2017r.

Konkurs regionalny odbędzie się  9 listopada 2017 r.  (czwartek) o godzinie 10.00 w Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej, Nadleśnictwo Świeradów ul. 11 – go Listopada 1.

 

 

W dniu 9 listopada wyjazd uczestników z powiatu lubańskiego o godz. 8.30 ze stanowiska dla wysiadających PKS w Lubaniu. Przewidywany powrót godzina 15.00.

 

 

Załącznik do protokołu.

L.p. Szkoła Placówka Ilość zdobytych punktów Miejsca
Kategoria I: klasy IV – V szkoły podstawowe

Maksymalna ilość punktów: 101

1. Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu

68,5

I

1. Szkoła Podstawowa w Kościelniku

68,5

I

Kategoria II: klasy VI – VII szkoły podstawowe

Maksymalna ilość punktów: 116

1. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pisarzowicach

83

I

2. Szkoła Podstawowa w Kościelniku

73

II

3. Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu

68,5

III

4. Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubaniu

54

IV

Kategoria III szkoły podstawowe klasy gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne

Maksymalna ilość punktów: 128

1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu – klasy gimnazjalne

81

I

2. Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubaniu – klasy gimnazjalne

76

II

3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Olszynie – klasy gimnazjalne

73

III

4. Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubaniu – klasy gimnazjalne

70,5

IV

5. ZSP im. KZL w Lubaniu

51

V