Protokół z rozstrzygnięcia konkursu pt. „Niebezpieczne rośliny w domu i ogrodzie”.

wpis w: Konkursy, Newsy | 0

Protokół jury z rozstrzygnięcia konkursu wiedzy przyrodniczej

„Niebezpieczne rośliny w domu i ogrodzie”

dokonanego dnia 29 maja  w siedzibie Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu.

 

Komisja konkursowa w składzie:

  1. Agnieszka Wierzbicka – kierownik RCEE w Lubaniu,
  2. Aleksandra Fink – inspektor Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta w Lubaniu.
  3. Agnieszka Łasica – starszy specjalista ds. ekologii RCEE w Lubaniu,

stwierdza, co następuje:

  • Do konkursu zgłosiło się 17 drużyn z 13 placówek z terenu powiatu lubańskiego.
  1. Szkoła Podstawowa nr 3 w Olszynie,
  2. Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu,
  3. Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu,
  4. Szkoła Podstawowa w Kościelniku,
  5. Szkoła Podstawowa w Smolniku,
  6. Szkoła Podstawowa nr 1 MZS w Świeradowie – Zdroju,
  7. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pobiednej,
  8. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pisarzowicach,
  9. Gminne Gimnazjum Publiczne w Olszynie,
  10. Gimnazjum nr 3 w Lubaniu,
  11. ZS Gimnazjum w  Zarębie,
  12. Gimnazjum nr 2 w Lubaniu,
  13. ZSP im KZL w Lubaniu.

 

  • Konkurs przebiegał według następującego programu:
  1. Potwierdzenie listy obecności uczestników,
  2. Wykonywanie zadań konkursowych,
  3. Zakończenie konkursu.

 

  • Do wykonywania zadań konkursowych (w trzech kategoriach) drużyny przystąpiły

z następujących placówek:

Kategoria I (Szkoły Podstawowe klasy I – III):

  • Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu,
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Olszynie,
  • Szkoła Podstawowa w Kościelniku,
  • Szkoła Podstawowa nr 1 MZS w Świeradowie – Zdroju.

Kategoria II (Szkoły Podstawowe klasy IV-VI):

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu,
  • Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu,
  • Szkoła Podstawowa w Kościelniku,
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Olszynie,
  • Szkoła Podstawowa w Smolniku,
  • Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pobiednej,
  • Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pisarzowicach,
  • Szkoła Podstawowa nr 1 MZS w Świeradowie – Zdroju.

Kategoria III (Szkoły Gimnazjalne i Ponadgimnazjalne):

  • Gimnazjum nr 2 w Lubaniu,
  • Gimnazjum nr 3 w Lubaniu,
  • Gminne Gimnazjum Publiczne w Olszynie,
  • ZS Gimnazjum w Zarębie,
  • Gimnazjum nr 1 MZS w Świeradowie – Zdroju,
  • ZSP im KZL w Lubaniu.

 

  • Komisja dokonała oceny testów konkursowych i zadań praktycznych biorąc pod uwagę poprawność wykonania zadań i uzyskaną łączną bezwzględną ilość zdobytych punktów przez poszczególne drużyny.

Najwyższe lokaty uzyskały:

Kategoria I: Szkoły Podstawowe kl. I- III:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 MZS w Świeradowie – Zdroju drużyna w składzie:

  • Michelle Dzierżęga,
  • Hanna Półtorak,
  • Krzysztof Sobierański.

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu drużyna w składzie:

  • Jan Jaraczewski,
  • Iga Roszak,
  • Zuzanna Smaga.

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Kościelniku drużyna w składzie:

  • Amelia Jędrych,
  • Gabriel Kulszewicz,
  • Nadia Szmyd.

Kategoria II: Szkoły Podstawowe kl. IV – VI:

I  miejsce –  Szkoła Podstawowa w Smolniku drużyna w składzie:

  • Błażej Juranek,
  • Martyna Śliwińska,
  • Justyna Witecka.

II miejsce – MZS Szkoła Podstawowa nr 1 w Świeradowie – Zdroju drużyna w składzie:

  • Aleksandra Marcinkowska,
  • Szymon Półtorak,
  • Agata Szaniawska.

III miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pisarzowicach drużyna w składzie:

  • Bartosz Młodziński,
  • Adam Pawlak,
  • Jakub Pawlak.

 

Kategoria III: Szkoły Gimnazjalne i Ponadgimnazjalne:

     I miejsce –  Gimnazjum nr 3 w Lubaniu drużyna w składzie:

  • Laura Kiełdanowicz,
  • Julia Repińska,
  • Paulina Trzaskacz.

    II  miejsce – ZSP im Kombatantów Ziemi Lubańskiej drużyna w składzie:

  • Aleksandra Jochna,
  • Aleksandra Oberda,
  • Oliwia Wojciechowska.

    III miejsce – Gimnazjum nr 2 w Lubaniu drużyna w składzie:

  • Oliwia Janik,
  • Kornelia Markut,
  • Maja Piotrowicz.

 

  •  Komisja postanowiła nagrodzić drużyny, które zdobyły największe ilości punktów. Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe z dziedziny nauk przyrodniczych dla dalszego wzbogacania swojej wiedzy.
  •  Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 8 czerwca (czwartek) o godz. 13.30 w siedzibie Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu.

 

 Komisja dziękuje wszystkim uczestnikom konkursu.

  Gratuluje nagrodzonym !!!