Protokół konkursu pt. „Ssaki powiatu lubańskiego”.

wpis w: Konkursy, Newsy | 0

Protokół jury z rozstrzygnięcia konkursu wiedzy przyrodniczej

„Ssaki powiatu lubańskiego”

dokonanego dnia 19 maja 2017 w siedzibie Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu.


  • Komisja konkursowa w składzie:
  1. Agnieszka Wierzbicka – kierownik RCEE w Lubaniu,
  2. Aleksandra Fink – inspektor Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta w Lubaniu.
  3. Agnieszka Łasica – starszy specjalista ds. ekologii RCEE w Lubaniu,

stwierdza, co następuje:

  • Do konkursu zgłosiło się 19 drużyn z 14 placówek z terenu powiatu lubańskiego.
  1. Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu,
  2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Olszynie,
  3. Szkoła Podstawowa nr 3 w Olszynie,
  4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu,
  5. Szkoła Podstawowa w Kościelniku,
  6. Szkoła Podstawowa nr 1 MZS w Świeradowie – Zdroju,
  7. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pobiednej,
  8. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pisarzowicach,
  9. Gminne Gimnazjum Publiczne w Olszynie,
  10. Gimnazjum nr 3 w Lubaniu,
  11. Szkoła Podstawowa w Smolniku,
  12. Gimnazjum nr 2 w Lubaniu,
  13. Gimnazjum MZS w Świeradowie – Zdroju,
  14. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu.

 

  • Konkurs przebiegał według następującego programu:
  1. Potwierdzenie listy obecności uczestników,
  2. Wykonywanie zadań konkursowych,
  3. Zakończenie konkursu.

 

  • Do wykonywania zadań konkursowych (w trzech kategoriach) drużyny przystąpiły z następujących placówek:

Kategoria I (Szkoły Podstawowe klasy I – III):

  • Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu,
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Olszynie,
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Olszynie,
  • Szkoła Podstawowa w Kościelniku,
  • Szkoła Podstawowa nr 1 MZS w Świeradowie – Zdroju.

Kategoria II (Szkoły Podstawowe klasy IV-VI):

  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu,
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Olszynie,
  • Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu,
  • Szkoła Podstawowa w Kościelniku,
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Olszynie,
  • Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pobiednej,
  • Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pisarzowicach,
  • Szkoła Podstawowa w Smolniku,
  • Szkoła Podstawowa nr 1 MZS w Świeradowie – Zdroju.

Kategoria III (Szkoły Gimnazjalne i Ponadgimnazjalne):

  • Gimnazjum nr 2 w Lubaniu,
  • Gimnazjum nr 3 w Lubaniu,
  • Gminne Gimnazjum Publiczne w Olszynie,
  • Gimnazjum nr 1 MZS w Świeradowie – Zdroju,
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. KZL w Lubaniu.

 

  • Komisja dokonała oceny testów konkursowych i zadań praktycznych biorąc pod uwagę poprawność wykonania zadań i uzyskaną łączną bezwzględną ilość zdobytych punktów przez poszczególne drużyny.
  • Komisja stwierdza, że drużyny zdobyły następujące ilości punktów.  Najwyższe lokaty uzyskały:

Kategoria I: Szkoły Podstawowe kl. I- III:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 MZS w Świeradowie – Zdroju drużyna w składzie:

  • Nadia Mularczyk,
  • Borys Mularczyk,
  • Natalia Samulska.

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Olszynie drużyna w składzie:

  • Julia Bobowska,
  • Daria Lelko,
  • Gabriela Przybylak.

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Olszynie drużyna w składzie:

  • Lena Kurczewska,
  • Milena Raczek,
  • Krzysztof Szelest.

 

Kategoria II: Szkoły Podstawowe kl. IV – VI:

I  miejsce –  Szkoła Podstawowa w Smolniku drużyna w składzie:

  • Marcin Biłyk,
  • Oliwia Nowosielska,
  • Wiktor Rozenbajger.

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu drużyna w składzie:

  • Klaudia Biel,
  • Olga Brodowicz,
  • Jakub Politowicz.

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Kościelniku drużyna w składzie:

  • Arkadiusz Kuczyński,
  • Wiktor Łazarowicz,
  • Szymon Pietrykowski.

 

Kategoria III: Szkoły Gimnazjalne i Ponadgimnazjalne:

 I miejsce – Gminne Gimnazjum Publiczne w Olszynie drużyna w składzie:

  • Martyna Kiszkiel,
  • Paula Tabacharska,
  • Estera Tylicka.

 II  miejsce – Gimnazjum nr 1 MZS w Świeradowie – Zdroju drużyna w składzie:

  • Antonia Lita,
  • Monika Sodoma,
  • Kamila Zglińska.

III miejsce – Gimnazjum nr 3 w Lubaniu drużyna w składzie:

  • Laura Kiełdanowicz,
  • Paulina Trzaskacz,
  • Julia Repińska.

 

  • Komisja postanowiła nagrodzić drużyny, które zdobyły największe ilości punktów. Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe z dziedziny nauk przyrodniczych dla dalszego wzbogacania swojej wiedzy.

 

  • Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 6 czerwca (wtorek) o godz. 13.00 w siedzibie Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu.

 

 

                                                                                   Gratulujemy!