Protokół z rozstrzygnięcia konkursu wiedzy ochrony środowiska pt. „Współczesna misja to mniejsza niska emisja”.

wpis w: Konkursy, Newsy | 0

Protokół jury z rozstrzygnięcia konkursu wiedzy ochrony środowiska

„Współczesna misja to mniejsza niska emisja”

dokonanego dnia  7 kwietnia  2017 w siedzibie

Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu.

Komisja konkursowa w składzie:

  1. Agnieszka Wierzbicka – kierownik RCEE w Lubaniu,
  2. Aleksandra Fink – inspektor Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta w Lubaniu.
  3. Agnieszka Łasica – starszy specjalista ds. ekologii RCEE w Lubaniu,

stwierdza, co następuje:

  • Do konkursu zgłosiło się 17 drużyn z 13 placówek z terenu powiatu lubańskiego.
  1. Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubaniu,
  2. Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu,
  3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Olszynie,
  4. Szkoła Podstawowa w Kościelniku,
  5. Szkoła Podstawowa nr 1 MZS w Świeradowie – Zdroju,
  6. Szkoła Podstawowa w Pobiednej,
  7. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pisarzowicach,
  8. Gminne Gimnazjum Publiczne w Olszynie,
  9. Gimnazjum nr 3 w Lubaniu,
  10. ZS Gimnazjum w  Zarębie
  11. Gimnazjum nr 2 w Lubaniu,
  12. Gimnazjum MZS w Świeradowie – Zdroju,
  13. ZSP im KZL w Lubaniu.

 

Konkurs przebiegał według następującego programu:

  1. Potwierdzenie listy obecności uczestników,
  2. Wykonywanie zadań konkursowych,
  3. Zakończenie konkursu.

 

  • Do wykonywania zadań konkursowych (w trzech kategoriach) drużyny przystąpiły z następujących placówek:

Kategoria I (Szkoły Podstawowe klasy I – III):

  • Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu,
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Olszynie,
  • Szkoła Podstawowa w Kościelniku,
  • Szkoła Podstawowa nr 1 MZS w Świeradowie – Zdroju,

Kategoria II (Szkoły Podstawowe klasy IV-VI):

  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubaniu,
  • Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu,
  • Szkoła Podstawowa w Kościelniku,
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Olszynie,
  • Szkoła Podstawowa w Pobiednej,
  • Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pisarzowicach,
  • Szkoła Podstawowa nr 1 MZS w Świeradowie – Zdroju.

Kategoria III( Szkoły Gimnazjalne i Ponadgimnazjalne):

  • Gimnazjum nr 2 w Lubaniu,
  • Gimnazjum nr 3 w Lubaniu,
  • Gminne Gimnazjum w Olszynie,
  • ZS Gimnazjum w Zarębie,
  • Gimnazjum nr 1 MZS w Świeradowie – Zdroju,
  • ZSP im KZL w Lubaniu.

 

-Komisja dokonała oceny testów konkursowych i zadań praktycznych biorąc pod uwagę poprawność wykonania zadań i uzyskaną łączną bezwzględną ilość zdobytych punktów przez poszczególne drużyny.

– Komisja stwierdza, że drużyny zdobyły następujące ilości punktów

 

Najwyższe lokaty uzyskały:

Kategoria I: Szkoły Podstawowe kl. I- III:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 MZS w Świeradowie – Zdroju drużyna w składzie:

  • Nadia Mularczyk,
  • Borys Mularczyk
  • Oliwia Osińska

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu drużyna w składzie:

  • Alicja Hanka,
  • Karolina Minkiewicz,
  • Amelia Suwalska.

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Kościelniku drużyna w składzie:

  • Amelia Jędrych,
  • Gabriel Kulszewicz,
  • Nadia Szmyd.

 

Kategoria II: Szkoły Podstawowe kl. IV – VI:

I  miejsce –  Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu w składzie:

  • Kamila Kania,
  • Kacper Kalinik,
  • Maja Sidor.

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubaniu drużyna w składzie:

  • Weronika Gościk,
  • Weronika Skowron,
  • Mateusz Szerling.

III miejsce ex aequo – MZS Szkoła Podstawowa nr 1 w Świeradowie – Zdroju drużyna w składzie:

  • Iga Jurczak,
  • Kacper Matwiejczuk,
  • Jagoda Śnieżek.

III miejsce ex aequo – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pisarzowicach drużyna w składzie:

  • Bartosz Młodziński,
  • Jakub Pawlak,
  • Amelia Sawicka.

 

Kategoria III: Szkoły Gimnazjalne i Ponadgimnazjalne:

     I  miejsce –  Gimnazjum nr 2 w Lubaniu drużyna w składzie:

  • Oliwia Janik,
  • Maja Piotrowicz,
  • Kornela Zagórska.

    II    miejsce – Gimnazjum nr 3 w Lubaniu drużyna w składzie:

  • Szymon Bodzenta,
  • Jakub Jaskot,
  • Izabela Kogiel.

III miejsce – ZSP im Kombatantów Ziemi Lubańskiej drużyna w składzie:

  • Justyna Drąg,
  • Aleksandra Malamis,
  • Paweł Pleszkun.
  1. Komisja postanowiła nagrodzić drużyny, które zdobyły największe ilości punktów. Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe z dziedziny nauk przyrodniczych dla dalszego wzbogacania swojej wiedzy.
  1. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 18 maja (czwartek) o godz. 13.00 w siedzibie Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu.

 

Zestawienie punktów uzyskanych przez uczniów w konkursie „Współczesna misja to mniejsza niska emisja”  29 marca 2017r .

 

L.p. Miejsce Szkoła Placówka / drużyna Uzyskane punkty Sprawność w %
 Kategoria  I  SP kl. I-III, 100% – 64 punkty
1 I MZS Szkoła Podstawowa nr 1 w Świeradowie – Zdroju 50,5 78,9 %
2 II Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu 42 65,6 %
3 III Szkoła Podstawowa w Kościelniku 36,5 57,03 %
4 IV Szkoła Podstawowa nr 1 w Olszynie 23 35,9 %
Kategoria II   SP kl. IV- VI, 100% – 95 punkty
5 I Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu 75 78,9 %
6 II Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubaniu 74 77,89 %
7 III MZS Szkoła Podstawowa nr 1 w Świeradowie – Zdroju 72,5 76,3 %
8 III Szkoła Podstawowa w Pisarzowicach 72,5 76,3  %
9 IV Szkoła Podstawowa w Pobiednej 67,5 71,05 %
10 IV Szkoła Podstawowa w Kościelniku 67,5 71,05 %
11 V Szkoła Podstawowa nr 1 w Olszynie 66,5 70 %
 Kategoria III Gim i PG kl. I-III, 100% – 102 punkty
12 I Gimnazjum nr 2 w Lubaniu 75 73,5 %
13 II Gimnazjum nr 3 w Lubaniu 74 72,5 %
14 III ZSP im. KZL w Lubaniu 73 71,5 %
15 IV Gminne Gimnazjum Publiczne w Olszynie 72,5 71 %
16 V MZS Gimnazjum nr 1 w Świeradowie – Zdroju 72 70,5 %
17 VI ZS Gimnazjum w Zarębie 71 69,61%