Protokół konkursu „W krainie łużyckich skarbów”

wpis w: Konkursy, Newsy | 0

Protokół jury z przeprowadzonego konkursu wiedzy o bioregionie
pt. „W krainie łużyckich skarbów”
etapu powiatowego

dokonanego dnia 9 października 2015 roku w siedzibie
Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu

Komisja konkursowa w składzie:

1. Agnieszka Wierzbicka – kierownik RCEE w Lubaniu,
2. Aleksandra Fink – inspektor Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta Lubania,
3. Agnieszka Łasica – st. specjalista ds. ekologii RCEE w Lubaniu

stwierdza, co następuje:

I. W konkursie udział wzięło 11 szkół z powiatu lubańskiego, czyli:
– 17 uczniów na poziomie podstawowym,
– 9 uczniów na poziomie gimnazjalnym,
– 6 uczniów na poziomie ponadgimnazjalnym.

II. W konkursie udział wzięły następujące szkoły:
1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu,
2. Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubaniu,
3. Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu,
4. Szkoła Podstawowa nr 1 w Olszynie,
5. Szkoła Podstawowa nr 3 w Olszynie,
6. Szkoła Podstawowa w Kościelniku,
7. Gimnazjum nr 1 w Lubaniu,
8. Gimnazjum nr 2 w Lubaniu,
9. Gimnazjum w Pisarzowicach,
10. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu,
11. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu.

III. Dokonano oceny testów kontrolnych wg poprawności ich rozwiązania (szczegóły w załączniku).

IV. Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić w etapie powiatowym drużyny z największą ilością punktów, które zajęły I, II i III miejsca z następujących placówek:

Kategoria I Szkoły Podstawowe:

1. Szkoła Podstawowa w Kościelniku, opiekun Anna Halwa, drużyna w składzie:
– Marcel Kuberna,
– Wiktor Łazarowicz,
– Kacper Roszkowski.
2. Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu, opiekun Julianna Matyjewicz, drużyna w składzie:
– Paulina Furmaniak,
– Kacper Kalinik,
– Oliwia Sławińska.
3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Olszynie, opiekun Agnieszka Tuniewicz, drużyna w składzie:
– Nikola Szukiewicz,
– Bartosz Pawłowski.

Kategoria II Szkoły Gimnazjalne:

1. Gimnazjum w Pisarzowicach opiekun Anny Wyka – Owsiuk, drużyna w składzie:
– Mateusz Jarosiewicz,
– Marcin Młodziński,
– Natalia Kot.
2. Gimnazjum nr 1 w Lubaniu opiekun Magda Jarząb, drużyna w składzie:
– Jakub Nnoli,
– Natalia Kowalczyk,
– Piotr Zborowski.
3. Gimnazjum nr 2 w Lubaniu opiekun Izabela Bieza – Waśniewska, drużyna w składzie:
– Kornelia Markut,
– Kornelia Minkiewicz,
– Kornela Zagórska.

Kategoria III Szkoły Ponadgimnazjalne:

1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. KZL w Lubaniu, opiekun Monika Mela drużyna w składzie:
– Honorata Kożuszyn,
– Gabriela Milewska,
– Aleksandra Oberda.

2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. A. Mickiewicza w Lubaniu, opiekun Kinga Gordon – Sieradzka drużyna w składzie:
– Magdalena Ćwirko – Godycka,
– Nikola Ojrzyńska,
– Kornel Przybylski.

Na etap regionalny zapraszamy drużyny z następujących placówek:
• Szkoła Podstawowa w Kościelniku,
• Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu,

• Gimnazjum w Pisarzowicach,
• Gimnazjum nr 1 w Lubaniu,

• ZSP im KZL w Lubaniu,
• ZSP im A. Mickiewicza w Lubaniu.

W dniu 13 października od godz. 13.00 do 15.00 w siedzibie RCEE, odbędą się konsultację dla drużyn zakwalifikowanych do etapu regionalnego.

Placówki które zdobyły I, II i III miejsca zapraszamy po odbiór nagród do sali konferencyjnej ŁCR w Lubaniu, w dniu 21 października 2015r. o godz. 14.00.

Po wręczeniu nagród możliwe będą dodatkowe konsultację.

Konkurs regionalny odbędzie się 29 października o godz. 10.00 w Europejskim Centrum Edukacyjno-Kulturalne Zgorzelec-Görlitz MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN w Zgorzelcu. Wyjazd organizuje RCEE, o szczegółach powiadomimy przy wręczaniu nagród.

Załącznik do protokołu konkursu
„W krainie łużyckich skarbów”
Kategoria I Szkoły Podstawowe:
Maksymalna ilość punktów: 60
1. Szkoła Podstawowa w Kościelniku , drużyna w składzie: Wiktor Łazarowicz, Kacper Roszkowski, Marcel Kuberna  – ilość punktów  36,  miejsce I,
2. Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu, drużyna w składzie: Oliwia Sławińska, Kacper Kalinik, Paulina Furmaniak – ilość punktów 16, miejsce  II,
3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Olszynie , drużyna w składzie: Nikola Szukiewicz, Bartosz Pawłowski –  ilość punktów 15, miejsce III,
4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu, drużyna w składzie: Martyna Atanowska, Alicja Grabowska, Mikołaj Wiaderek –  ilość punktów 11, miejsce IV,
5. Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubaniu, drużyna w składzie: Zuzanna Szklana, Marcin Polakowski, Konrad Pawlewicz – ilość punktów 8, miejsce V,
6. Szkoła Podstawowa nr 3 w Olszynie , drużyna w składzie: Jakub Kuczerawy, Sergiusz Dublański, Kacper Odziemkowski – ilość punktów  8, miejsce VI.
Kategoria II Szkoły Gimnazjalne
Maksymalna ilość punktów: 77
1. Gimnazjum w Pisarzowicach , drużyna w składzie: Mateusz Jarosiewicz, Natalia Kot, Marcin Młodziński – ilość punktów 50, miejsce I,
2. Gimnazjum nr 1 w Lubaniu, drużyna w składzie: Jakub Nnoli, Natalia Kowalczyk, Piotr Zborowski – ilość punktów  40, miejsce II,
3. Gimnazjum nr 2 w Lubaniu, drużyna w składzie: Kornelia Markut, Kornela Zagórska, Kornelia Minkiewicz – ilość punktów 23, miejsce III.
Kategoria III Szkoły Ponadgimnazjalne.
Maksymalna ilość punktów: 85
1. ZSP im KZL w Lubaniu, drużyna w składzie: Aleksandra Oberda, Gabriela Milewska, Honorata Kożuszyn – ilość punktów 32, miejsce I,
2. ZSP im A. Mickiewicza w Lubaniu, drużyna w składzie: Nikola Ojrzyńska, Magdalena Ćwirko – Godycka, Kornel Przybylski – ilość punktów 29, miejsce II.
Do etapu regionalnego zakwalifikowano:

– Szkołę Podstawową w Kościelniku,
– Szkołę Podstawową nr 4 w Lubaniu,
– Gimnazjum w Pisarzowicach,
– Gimnazjum nr 1 w Lubaniu,
– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im KZL w Lubaniu,
– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im A. Mickiewicza w Lubaniu.

 

 

 Projekt dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu